Je zápcha a hlienovitá stolica normálna počas diéty Fodmap?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

už týždeň držím diétu Fodmap. Na dva týždne mi boli nasadené antibiotiká Normix a celkové príznaky sa mi výrazne zlepšili. Ale počas tejto diéty mám hlienovitú stolicu a miernu zápchu.

Je to normálne?

Môžem mať zápchu z antibiotík?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zápcha môže z antibiotík ale taktiež aj zo stravy. Keďže neviem presne ako máte nastavenú diétu, neviem poradiť viac.

Pre konzultovanie, alebo správne nastavenie FODMAP diéty ma kľudne kontaktujte. Hlienovitá stolica by mala postupne vymiznúť, pri SIBO ochorení sa často tvorí nadbytočný hlien.

Pokiaľ by to pretrvávalo dlhšie, tak kontaktuje svojho lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/