Je žltá stolica, bolesť žalúdka a pichanie v bruchu znakom intolerancie?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobrý deň,

už asi 3 - 4 týždne trpím na bolesť žalúdka, pichanie v pravom bruchu dole v bruchu a v pravom boku. Na chirurgii mi bolo vylúčené slepé črevo, no pridala sa ku tomu aj žltá stolica a po každom jedle musím ísť na wc. Mám diétu - banán, ryža, zeleninová polievka. Cítim kyslo a takú zvláštnu chuť, veľmi som aj schudla. Na gastro som objednaná.

Môžem mať intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

žltá stolica býva často prejavom nestrávených tukov. Môže ísť o problém s pankreasom alebo so žlčníkom.

Časté stolice sú tiež prejavom zníženej funkcie pankreasu. Môže byť, že s tým súvisí aj intolerancia na mlieko.

Určite by bolo vhodné urgovať vyšetrenie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/