Žltá stolica u dospelého

bielavila
19. jún 2020

Ahojky chcem sa opytat, mozno budete vediet poradit viac ako na stene, mam traviace problemy, zlta stolica, vlastne v podstate vkuse zlta hnacka, krce brucha a hnilobne zapachajuca stolica, alergia na mlieko a celiakia je vylucena, vysledky z krvy msm ok lebo som bola pred tyzdnom na preventivke, na gastro idem az v auguste, velmi sa bojim ci to nemoze byt nieco vazne, ako rakovina pankreasu kde je jeden z priznakou zlta stolica, este si myslim ze by to mohla byt histaminova intolerancia, mali ste niektora zltu stolicu pri Hit? Dakujem

gelifil
19. jún 2020

usg brucha mas urobene?

bielavila
autor
19. jún 2020

@gelifil nie este

lindusss2016
19. jún 2020

@bielavila ako ta mozu nechat cakat na vysetrenie az do augusta? 😳 neskutocne, urguj to, nech ta poslu niekam. Na vysetrenie pankreasu ale sono nestaci...

viera
19. jún 2020

Ubuda ti hmotnost?

ankare
19. jún 2020

Napis do skupiny Zdravotníci na MK.

dilino
19. jún 2020

Môj brat mal všetky tieto priznaky čo opisuješ a zistili mu ťažku chronicku pankreatítidu je na liekoch a začala mu už aj cukrovka tak že stav sa mu zhoršil už musi si pichať 4 krát do dňa inzulin a brať 3 druhý liekov do augusta čakať neblazni to nemysliš vážne urýchlenie na vyšetrenie.Aj keby neviem čo bolo aj za úplatok ale nečakaj do augusta čim skôr pôjdeš tým lepšie.A chudneš alebo ako to máš z váhou aj môj brat ma rôzne iné diagnozy celiakia, a rôzne alergie.

bielavila
autor
19. jún 2020

@lindusss2016 snazim sa cez znamost vybavit skor, ako sa vysetruje pankreas?

bielavila
autor
19. jún 2020

@viera nie vobec, prave som teraz cez karantenu pribrala

bielavila
autor
19. jún 2020

@ankare pisala som ale ziadna normlans odpoved od odbornika

bielavila
autor
19. jún 2020

@dilino boze nestras, to je hrozne, sialene sa bojim, snazim sa vybavit cim skor nieco ine cez znamosti, chudnut nechudnem

lindusss2016
19. jún 2020

@bielavila no minimalne CT by sa malo spravit, ale este su tam nejake ine vysetrenia. U mojho otca nador odhalili, az ked ho otvorili kvoli zlcniku. Ale to ta nechcem strasit, verim, ze ty nebudes mat tsku vaznu diagnozu, len som tym chcela povedat, aby si sa nenechala uchlacholit recami lekarov, ze ti nic nie je.

bielavila
autor
19. jún 2020

@lindusss2016 dakujem a to ct si mozem sama vypytat?

lindusss2016
19. jún 2020

@bielavila to neviem naozaj. Mojmu otcovi ho neurobili a preto ani nevedeli, co mu je. Ale on aj velmi rapidne chudol, zvalovali to na cukrovku, ktora mu vznikla tiez nasledkom rakoviny pankreasu

bielavila
autor
19. jún 2020

@lindusss2016 skusim sa opytat lekarky na to, neviem ja by som si to sj zaplatila ak treba

macik34
19. jún 2020

@bielavila neuzivala si antibiotika?

bielavila
autor
19. jún 2020

@macik34 nie urcite posledne mesiace nie

danka_111
19. jún 2020

@bielavila A neskusala si vynechať urcite potraviny, ktoré by mohli robit zle teoreticky aj tomu pankreasu? Niečím si to stále dráždis, treba aby sa to trávenie upokojilo. Gastro sa da niekde vybaviť aj za poplatok. No CT brucha musí indikovat odborný lekár, trebárs gastro.

bielavila
autor
19. jún 2020

@danka_111 Jasne skusam teraz iba ryzu pre tu hnacku tak uvidim, postupne budem pridavat dalsie potraviny, skusik presvedci lekarku nech ma tam posle nrech mozem kludne spat, mam dve malinke deti a som uplne mimo z toho

bielavila
autor
19. jún 2020

@danka_111 nemam problem zaplstit ani za gastro ani za ct, ale uz 3 ma nechceli dat skor ako sugust, mam znameho v nemocke tak davsm tomu nadej ze mi pomoze vybavit to skor, resp. cim skor

zalka
19. jún 2020

@bielavila ako dlho ti to trvá? tá stolica a hnačky? máš ešte nejaké iné príznaky?

kittykat22
19. jún 2020

@bielavila a skusala si napriklad na 14 dni nasadit hylak? Ja mam laktozovu intoleranciu, a mala som take hrozne stavy kym som prisla na to, co to je, ze som si myslela, ze mam minimalne crohnovu chorobu a urcite zomriem, ako mi bolo hrozne zle. Mala som 45kg, bola som cela biela ako voskova panna, krce, hnacky a oblieval ma studeny pot, nemohla som jest, spat ... no strasne. A ono vo finale len to blbe mlieko 😕 Velmi mi pomahal profiofix v tom case, ale ten sa uz vyraba v inom zlozeni - a nesedi mi. Tak teraz mam hylak. A teda super.

bielavila
autor
19. jún 2020

@zalka nie nic mi neni, ako citim ze mam citlive brucho ale nemam bolesti jedine krce pred hnackou a ked sa vyprazdnim je to ok, nemam tie hnacky vzdy, raz -dva krat do dna, ale poslednr dni mam riedku stolicu, nechudnem ani sa necitim vyslovene hrozne

bielavila
autor
19. jún 2020

@kittykat22 mne alergiu na mlieko vylucili tiez som si myslela ze je to mlieko alebo lepok ale nie, ale pre istotu nic mliecne nejem ani nic lepkove zatial

bielavila
autor
19. jún 2020

@zalka trva to asi dva tyzdne co ma trapia obcasne hnacky, raz je lepsie inokedy horsie, dnes uplne zle, zjedla som palacinku a hrozne krce a zlta riedka stolica

zalka
19. jún 2020

@bielavila skús zjesť pol kila strúhanej mrkvi .. namiesto večere ... a druhý deň sleduj stolicu ..

twinflame
19. jún 2020

@bielavila tu na konovi odpovedala Dr. Madlenakova v poradni toto: žltá stolica býva zvyčajne pri zablokovaných žlčových cestách, pri nedostatočnom vstrebávaní tukov, pri nedostatočnej tvorbe pankreatických enzýmov.

lucimax
19. jún 2020

@bielavila nemôže to byť salmonela? To si typické príznaky...žltá zapáchajúca stolica, brutálne kŕče až kým sa nevyprazdnis, hnačka 4-10 x za deň na záchod...

bielavila
autor
19. jún 2020

@zalka mrkvu som nateraz vylucila aby som si bola ista ze stolica neni zlta od nej

bielavila
autor
19. jún 2020

@twinflame ano citala som, aj som jej pisala zak snad odpovie

bielavila
autor
19. jún 2020

@lucimax fuha to ma nenapadlo, ked pojdem k lekarke poviem nech mi vezme vyter