Kalprotektin 1000 u 7 mesačného dieťaťa. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

7 mesačná dcérka má kalprotektin 1000. Dlho sa trápime s krvou a hlienom v stolici. Bola dojčená a ja na eliminačnej diéte. Stále sa jej objavuje hlien s krvou. Teraz je pár dní na Neocate, ale má ešte horšiu stolicu, dosť husté hlieny s prímesou krvi. Prestala som dojčiť, lebo na gastre povedali, že sa jedná o neliečenú alergiu. Diétu som prísne dodržiavala, je to však moc vysoká hodnota. Má jej pomôcť mliečko Neocate.

Kedy máme čakať zlepšenie?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr to najpodstatnejšie. S Neocate sa budete trápiť. Ak by ste mohli zvážiť vrátenie k dojčeniu priamo s konzultáciou s jednou z laktačných poradkýň (napr. mamila.sk).

Hodnoty kalprotektínu bývajú u dojčiat vysoké a premenlivé.

Hlien, ktorý vidíte v stolici je mucucs a nachádza sa v hrubom čreve. Chráni stenu čreva a vytvára priaznivé prostredie pre probiotické baktérie.

Odporúčam nájsť pomoc z viacerych zdrojov - zorientovaná detská gastroenetrológia a pediatria, laktačné poradenstvo, výživové poradenstvo. Na začiatok skúste skonzultovať s pani Čemickou z ippm.sk odvolajte sa na mňa.

O vývine situácie mi môžete napísať mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/