Ktorý lekár mi urobí test na potravinové alergie a intolerancie?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

mala som alergiu na mlieko, ale už nemám príznaky.

Mohla mi alergia vekom vymiznúť?

Ktorý lekár mi urobí test na potravinové alergie a intolerancie?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od viacerých faktorov.

Ak to bola alergia, tá je prítomná väčšinou v detstve. Ak je dodržiavaná diéta, tak vie alergia vymiznúť.

Ak to bola alergia zistená v dospelosti, čo je ojedinelé, tak nemá tendenciu vymiznúť.
Ak to bola intolerancia na mlieko, tak sa môže stav upraviť ak je dobre postavená diéta aj za účelom liečby črevnej steny a biómu.

Je však možné, že príznaky sa vrátia až po určitom čase. Odporúčam opatrnosť v množstve.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/