Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má histamínová intolerancia vplyv na intímne problémy?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

už pár rokov mám diagnostikovanú histamínovú intoleranciu. Po eliminačnej diéte som postupne tolerovala aj ďalšie "zakázané " potraviny. No domnievam sa, že mi nerobí dobre mlieko, celkovo mliečne výrobky a "lepok " aj keď mi testy vyšli negatívne.

Poslednú dobu mám problém so zlatou žilou, vyrážky na tvári, pri uchu a vzadu vo vlasoch mám suchú svrbivú kožu. Neviem, či sa jedná o ekzém. Niečo podobné má trápi aj v intímnych častiach.

Na koži mám svrbenie a tiež miestami suchú kožu. Mykózu som nemala. Pred mesiacom mi bol robený výter a bol pozitívny na E.coli. Mám aj problémy so žalúdkom a nafukovaním. Na alergológiu idem až v júni.

Na kožné problémy v intímnej časti mi lekárka odporučila mast Phytiol. Na E.coli som dostala antibiotiká na vkladanie.

Kedy začne účinkovať Phytiol?

Môže mať histamínová intolerancia a strava vplyv aj na moje intímne problémy?

Ďakujem za každú radu

Dobrý deň,

histamínová intolerancia je z medicínskeho hľadiska vnímaná ako ochorenie, nie diagnóza. Jedná sa o narušenie črevnej výstielky.

Črevná sliznica môže histamín buď prepúšťať ďalej do krvného obehu, kde sa kontaktuje s imunitným systémom, alebo môže byť poškodená jej vrchná vrstva, kde sa nachádza aj enzým diaaminoxidáza. Toto poškodenie vychádza z nejakej primárnej príčiny, ktorá spôsobila aj ochorenie HIT.

Všetky problémy, ktoré opisujete by som prikladala k neriešenej príčine. Môže sa jednať o zápalové ochorenie, syndrómy, kolitídy, alergie, intolerancie alebo disbiózu.

Pozitívny nález E.coli treba odstrániť a vybudovať nanovo zdravú mikroflóru. Ak máte pocit, že vám lepok a mlieko robia zle vyraďte ich zo stravy na určitý čas. Majte na mysli však chýbajúci vápnik a doplňte ho z iných zdrojov. Vyberajte si tiež prirodzené náhrady.

Zaraďte do stravy enzýmy, probiotiká, oleje. Kokosový olej je vhodný aj lokálne na intímne partie a tiež na premývanie v ústach.

V tomto smere je vhodné podniknúť viaceré kroky. Viac Vám rada zodpoviem osobne.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/