Má môj 7 ročný syn alergiu na mliečnu bielkovinu?

Zodpovedané
23. júl 2019

Dobrý deň,

môj syn má 7 rokov a ešte pred troma rokmi bol testovaný, pretože ho bolievalo bruško.

Hodnoty boli nasledovné:
S_anti-endomyzium IgA negat
S_anti-transglutaminaza IgA 2,99
S_anti-transglutaminaza IgG 3,32
S_anti-deamidovany gliadin IgA 2,56
S_anti-deamidovany gliadin IgG 3,29
S_Retikulin IgA negat.

Doktorka to neriešila, len nech vraj pije menej mlieka. Kravské mlieko netoleruje vôbec a už ani bezlaktózové. Jogurty nemá rád.

Ako mu podľa Vás vyšli hore uvedené testy?

Má alergiu na BKM?

Na alergológii mu pred dvoma týždňami zistili HIT. Hodnota je nasledovná:
S_DAO: 18,85 U/ml, S_DAO F_*:2,60 U/ml

Aké mliečne výrobky by mal konzumovať, aby sme doplnili vápnik?

Sú hodnoty DAO veľmi nízke?

HIT mám aj ja, tak už viem zhruba, čo môže jesť a čo nie.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výsledky, ktoré posielate vyššie sa týkajú testov na celiakiu a lepok, nie na mlieko.

Hodnota DAO je rozdelená podľa kvantity - množstva, ktoré je v norme. Hodnota funkcie DAO je veľmi nízka. Vhodné by však bolo testy absolvovať z histologického pohľadu, keďže z krvi sú dosť premenlivé. Na druhej strane ak máte HIT aj Vy, môže sa jednať o genetickú predispozíciu.

Na doplnenie vápnika odporúčam potraviny so správnym pomerom vápnika a horčíka. Jedná sa prevažne o mandle, mak, konopné semienka lúpané a pod.

Posielam odkaz na článok, mohol by pomôcť pri orientovaní sa vo výsledkoch. https://imwell.sk/blog/ako-sa-vyznať-v-protilát...

V prípade záujmu o podrobnejšiu konzultáciu ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/