Má môj manžel celiakiu?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

manžel bol na krvných testoch a vyšli mu takéto výsledky.

Má celiakiu?

Čo znamená diagnóza D 84.8 - iný imunodeficit bližšie neurčený?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa testov, ktoré sú zle čitateľné tu na stránke vidím, že má deficit (zníženú hodnotu) vitamínu D, tiež precitlivenosť na transglutaminázu ale aj alergiu na Timotejku.

Tranglutamináza poukazuje na problém s lepkom alebo pšenicou, kedy však môže ísť aj o skríženú alergickú reakciu na Timotejku.

Vitamín D je potrebné dopĺňať.

Odporúčam však podrobnejšie testy na alergie, intolerancie, a tiež vitamínové a minerálové hodnoty.

Výsledky konzultujte s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/