Mám alergiu na lepok?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

týždeň som skúšala nejesť chlieb a ekzém na dvoch prstoch mi zmizol. Začala som jesť chlieb a ekzém sa zhoršil. Robia sa mi drobné vyrážky vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. Sú ružové a bez vodičky. Koža je ako keby poprhlená žihľavou a spozorovala som ja redšiu stolicu.

Je to alergia na lepok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na túto otázku Vám odpovie jedine vyšetrenie na celiakiu alebo intoleranciu lepku, prípadne iných obilnín (pšenica, raž).

Preto pri podozrení na problém s lepkom požiadajte svojho obvodného lekára o vyšetrenie príp. výmenný lístok na gastroenterológiu.

Ak plánujete testy podstúpiť lepok nevyraďujte zo stravy, aby sa testy preukázali.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/