Máme čakať na zlepšenie stavu, alebo žiadať úpravu liekov pri alergii na roztoče?

Zodpovedané
5. máj 2021

Dobrý deň,

5 ročnej dcére bola diagnostikovaná alergia na roztoče, ktorá je pravdepodobnou príčinou silného atopického ekzému. Dostala lieky Denerel 1 tabletu ráno a Fixit 120 1 tabletu večer.

Zároveň sme z domácnosti odstránili všetky lapače prachu, koberce, závesy. Začala som používať parný vysávač nielen na podlahy, na matrace, gauč. Prešlo pár týždňov odkedy začala dcéra užívať lieky a odkedy sme upravili domácnosť, avšak veľké zmeny u nej zatiaľ nebadám.

Alergologička nás objednala na kontrolu až o polroka.

Máme ešte čakať na zlepšenie stavu, alebo žiadať úpravu liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

atopický ekzém často súvisí okrem alergií aj so stavom čreva a tráviaceho traktu.

Určite odporúčam nepodceniť u 5 ročného dieťaťa potravinové alergie a intolerancie a absolvovať vyšetrenie na obe.
Alergie u alergo, intolerancie vie nejaké aj pediater urobiť, ale na vajcia a mlieko radšej u gastro. Atopický ekzém je častý syndróm týchto ochorení.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/