Máme navštíviť alergológa a žiadať pre 1,5-ročné dieťa potravinové testy?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

mám 1,5-ročného syna, ktorý má už týždeň výsyp na tele. 5 dní ležal v nemocnici, ale na nič mu neprišli. Jeden doktor povedal, že to bude nejaká alergia a druhý, že to skôr vyzerá byť infekčného pôvodu. Okrem patogénov v nošteku mu neprišli na nič. To riešime antibiotikami. Doktorka povedala, že to nemá nič spoločné s výsypom.

Môže to byť alergického pôvodu?

Máme navštíviť alergológa na nejaké potravinové testy?

Naša obvodná lekárka nám povedala, že u takých malých detí ťažko zistiť, z čoho to môže byť.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je ťažké u malých detí zistiť z čoho to je, ale je potrebné sa o to snažiť.
Určite hľadajte odpovede.

Riešenie pomocou ATB je síce potrebné ale je krátkozraké a nie je bez následkov.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/