Môže 3-ročná dcérka piť kravské mlieko, keď má histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

so svojou 3-ročnou dcérkou som bola 1.2.2023 na alergológii kvôli častým chorobám a zníženej imunite. Podľa výsledkov z odberu krvi v novembri 2022 ma lekárka informovala, že dcérka má histamínovú intoleranciu. Dlhodobo užíva Aerius, teraz jej nasadila Imunor a tabletky Montelukast. Tie jej mám podávať, pokiaľ by v noci mala problémy s dýchaním. Zvykne ju totiž počas spánku dusiť a niekedy aj vracia. Už dávnejšie som u nej spozorovala, že keď zjedla niečo kyslé, prípadne sladké, tak bola vyhádzaná a mala fľaky na tvári. Podávam jej aj HistApp.

Môže dcérka piť aj normálne kravské mlieko?

Môže užívať HistApp dlhodobo ráno aj pred obedom, keď ide do škôlky?

Je možné, že by mohla začať priberať po liekoch Imunor alebo Montelukast?

Ďakujem

Dobrý deň,

tu je na mieste spolupráca s gastroenterológom, aby vylúčil možné ochorenia súvisiace s potravinami. Tam vám lekár aj odpovie či môže užívať kravské mlieko.

Posledné dve otázky konzultujte s imunológom.

Po absolvovaní vyšetrení by bolo vhodné rozobrať výživu. Histamínová intolerancia je dôsledkom ťažkostí, nie je to primárna príčina vzniku problémov s imunitou.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/