Môže dieťa pravidelne zvracať kvôli histamínovej intolerancii a refluxu?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

moje dieťa pravidelne zvracia, z toho často končíme v nemocnici.

Vždy zvracia po prebudení ,čiže ráno. Zakaždým potrebuje infúzie.

Prešli sme si rôznymi vyšetreniami.Všetko bolo ok. Akurát mu bola diagnostikovaná histamínová intolerancia + reflux žalúdka.
Môže práve toto spôsobovať takéto ťažkosti? Už sme dosť zúfalí. Syn je na diéte.

Môže dieťa pravidelne zvracať kvôli histaminovej intolerancii a refluxu?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí má, že zažívate takéto ťažkosti.

Žiaľ nepíšete koľko má dieťa rokov, reflux je normálny do 6 mesiacov, potom sa už stáva diagnózou. Zvracanie je jedným z bežných prejavov refluxu, syndróm histamínovej intolerancie vnímam skôr ako dôsledok refluxu - čiže nedostatočného trávenia.

Veľmi rada Vám poradím viac prostredníctvom konzultácie, kedy mi poviete viac o anamnéze a strave vášho dieťata.

V prípade záujmu ma kontaktujte na nižšie uvedené kontakty.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/