Môže ísť 1,5 ročné dieťa na alergologické vyšetrenie?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom alergologického vyšetrenia u 1,5 ročného dieťaťa.

Čítala som že u takýchto malých detí sa berie krv a robia testy. Naša detská doktorka vravela že tam sa chodí až s trojročným dieťaťom. Vraj teraz je to zbytočné. Dcérka sa stále z niečoho vyhádže a ja neviem z čoho. Samé fľaky, výsevy. Naposledy sme museli bežať na pohotovosť, lebo dostala alergickú reakciu na antibiotiká a bola celá posiata žihľavkou. Od narodenia sa trápime s ekzémami. Dcérka pije UM Beba AL 110 Lactose Free.

Môj otec (jej dedko) je ťažký astmatik a jasom tiež alergička mám sennú nádchu a nábeh na astmu.

Môže ísť podľa Vás 1,5 ročné dieťa na alergologické vyšetrenie?

Ako také vyšetrenie prebieha?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je otázka na lekára alergológa.

Pri takejto anamnéze by som vám odporučila dodržiavať preventívne opatrenia a vyradiť zo stravy všetky dráždivé konzervanty a iné chemické látky.

Sústrediť sa na jednoduchú domácu stravu, zakúpiť si vhodnú literatúru o varení u batoliat.

Preventívne prispôsobiť domácnosť na možné alergény- prach, roztoče. Tiež by bolo vhodné zvážiť odstavenie od umelého mlieka, to vnímam ako prvý a podstatný krok.

Keďže nedojčíte, tak umelé mlieko z kravských bielkovín môže prinášať veľa problémov a v tomto veku už nie je nevyhnutné.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/