Môže mať 7-mesačná dcérka alergiu na ryžu?

Zodpovedané
28. máj 2023

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát zaviedla 7-mesačnej dcérke ryžu. Teraz večer som si všimla, že sa mierne vyhádzala na chrbátiku.

Je to reakcia na ryžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri závadzaní príkrmov sa formuje imunitná odpoveď organizmu. Tiež si tým doma prechádzame so 7-mesačnou dcérou.

Dôležité je, aby príznaky nepretrvávali, alebo neboli až príliš silné.

Ryžu odporúčam namočiť deň vopred. Podobne aj všetky obilniny, semienka, orechy (až od 18+), strukoviny.

Pre odsledovanie reakcie sa odporúča nova potravina zavádzať po dobu 72 hodín. Inými slovami - ak vyskúšate novú potravinu, najbližších 72 hodín nič nové nezavádzajte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/