Môžem mať histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

mám rôzne zdravotné problémy a nič mi zatiaľ nezistili. Mám tlakové bolesti hlavy, niekedy aj točenie hlavy. Ťažko sa mi dýcha. Mám aj ako keby napuchnuté hrdlo zvnútra a je také stiahnuté. Cítim slabosť a únavu.

Na ORL je všetko v poriadku. Aj MR hlavy a krčnej chrbtice, neurologické vyšetrenie, CT pľúc, srdce - všetko je v poriadku.

Môžem mať histamínovú intoleranciu?

Ako sa to dá potvrdiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvný obraz niečo nenaznačil? Napríklad zvýšené eozinofily?

Podľa popisu to môže poukazovať na zaťaženú imunitu, ktorá sa vysporiadava s nejakým alergénom/antigénom. Histamínová intolerancia, ako som často písala je vždy syndróm. Nie je to primárna príčina symptómov.

Skúste pátrať po laktózovej intolerancii a tiež teda zistiť stav funkcie a aktivity enzýmu Diaaminoxidáza, ktorý rozkladá histamín. Tieto vyšetrenia sa robia u gastroenterológa.

Ak máte podozrenie na alergie, absolvujte náštevu alergo-imunologickej ambulancie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/