Môžem piť bezlaktózové mlieko?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Boli mi zistené vysoké protilátky proti kravskému mlieku.

IgA mám>100 .000 U/ml
IgM 22.400
IgG 18.100

Alergia mi na alergológii potvrdená nebola. Mlieko som zo stravy úplne vylúčila, používam len rastlinné. Dnes som bola na konzultáciu v poradni zdravia, ktorú prevádzkuje gastroenterologička a povedala mi, že môžem jesť bezlaktózové mlieka a syry. Vraj takéto mlieko je okrem laktózy zbavené aj bielkoviny, ktorá mi robí problém.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

protilátky na mlieko máte zvýšené, tým pádom nie sú pre vás vhodné žiadne výrobky z mlieka.

Bezlaktózové výrobky neobsahujú laktózu-mliečny cukor, ako z názvu vyplýva. Nepíšete s akou bielkovinou máte problém, ale najčastejšie je to srvátka a kazeín.

Bezlaktózové výrobky obsahujú všetky bežné mliečne bielkoviny a nie sú vhodné pri intolerancii/alergii na mlieko alebo mliečnu bielkovinu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/