Môžete mi povedať, či podľa týchto výsledkov môžem piť bezlaktózové mlieko a jesť vajcia?

Zodpovedané
2. jún 2020

Dobrý deň,

po 40tke mi zistili, že mám histamínovú intoleranciu. Z čreva pracuje enzým na 60%. Mala som však bolesti brucha aj po diéte, tak mi robili vyšetrenia aj na iné. Mám 0 enzým laktóza a vraj aj na mlieko.

Mám vlastne aj alergiu na mlieko?

Po čerstvých vajíčkach, typu praženica mám kŕče. Tri mesiace ich už nemôžem jesť, ale v koláči mi nevadia vôbec.

Môžete mi bližšie napísať, či podľa týchto výsledkov nemôžem bezlaktózové mlieko a ani vajcia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dobre vidím na výsledky, tak máte v hodnote suspektné - mlieko, sóju a vajcia. To sú intolerancie cez protilátky IgG. Znamená to tak ako aj pri nižšej funkcii DAO, že je črevo poškodené laktózou.

Laktózovú intoleranciu môžeme pokladať za primárnu príčinu, keďže enzým je nulový. Laktóza mohla natoľko poškodiť výstielku tenkého čreva, že dochádza k prepúšťaniu ďaľších bielkovín (ako je mlieko, sója, vajcia) a k zníženiu funkcii enzýmov.

Preto sa zamerajte na celkové ozdravenie čreva a prísnu bezmliečnu diétu na 3 mesiace, až potom zaraďujte bezlaktózové výrobky v nízkej miere.

S celým procesom vám viem pomôcť. Budem rada, ak ma budete kontaktovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/