Musí dcéra na základe týchto výsledkov obmedzovať mlieko?

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor. Dcéra dostala výsledky odberu krvi z gastroenterológie.

Výsledky:
anti-milk IgG- 17,6 kIU/l, anti-milk IgA-1,135 kIU/l a špecifické IgE kravské mlieko- 0,04 kIU/l.

Je podľa Vás nutné obmedzovať mlieko a mliečne výrobky?

Dcéra nemá momentálne žiadne potiaže.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem presne akú diagnostiku ste absolvovali, ale alergiu má negatívnu.

Pozitívne sa však javia protiláky IgG voči celej molekule mlieka. V tomto prípade je nutné vylúčiť zo stravy všetko mliečne.

Je však na mieste zistiť z čoho problém vznikol, čí sa nejedná o zápal alebo funkčnú poruchu niektorého z tráviacich orgánov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/