Musí moje 10 ročné dieťa držať špeciálnu diétu?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

s 10 ročným dieťaťom som bola na krv.

0-20
anti-gliadín IgA (na 5,19 kIU/l
negatívne <11
suspektné 11-14
pozitívne >14
anti-gliadín IgG (na 22,26 kIU/l
negatívne <11
suspektné 11-14
pozitívne >14
Anti-milk IgG 69,14 kIU/l
negatívne <15
suspektné 15-20
pozitívne >20
Anti-milk IgA 12,48 kIU/l
negatívne <11
suspektné 11-14
pozitívne >14

Aké sú jej výsledky?

Musí držať diétu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, bohužiaľ máte pozitívne intolerancie potravín - lepok a mlieko.

Diéta je dôležitá z hľadiska stabilizovania stavu, aby sa nepridružili ďalšie potraviny. Aj vzhľadom na vek dospievania je dôležité stav zastabilizovať. Rast a vývoj ešte stále prebieha.

Diéta však nie je len o náhradách. Intolerancie úzko súvisia so zdravým imunity a črevného biómu. Berte to ako zápal.

Dbajte na zásadotvornosť potravín /cukor, emlugátory, margaríny, škroby/, kvalitu, čerstvosť, sezónnosť, jednoduchosť kombinácií, varenie polievok a kaší a pod.

Viac vám rada poradím prostredníctvom online konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/