Musím úplne vylúčiť mlieko zo stravy, ak mám v krvi pozitívne látky proti laktóze?

Zodpovedané
2. júl 2019

Dobrý deň,

podstúpila som gastro vyšetrenie a vyšli mi protilátky proti laktóze z krvi pozitívne.

Musím úplne vylúčiť mlieko zo stravy, ak mám v krvi pozitívne látky proti laktóze?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne sa odporúča na úvod diéty (aspoň 3 mesiace) vylúčiť úplne mliečne a postupom času pomaly zaraďovať bezlaktózové výrobky.

Keďže sa jedná o narušenie trávenia, dbajte na kvalitu výrobkov a ich zloženie (pridaný cukor, aditíva, farbivá).

Tiež je vhodné zaradiť probiotikum lactobacilus bulgaricus a vlákninu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/