Na odberoch som nebol nalačno. Sú výsledky skreslené?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

nedávno som absolvoval odber krvi kvôli možnej alergii a intolerancii potravín. Odber mi robila iimunologička, ale nebol som nalačno a v tom čase som aj užíval antihistaminikum - Rupafin.

Lekárka mi povedala, že to nevadí. Na internete som čítal články a všade sa odporúča, aby sa pri takýchto odberoch lieky neužívali a aby bol pacient nalačno.

Kde je vlastne pravda?

Nemohli byť moje výsledky napokon skreslené?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odbery na lačno sa robia najmä v prípade ak sa merajú hodnoty glykémie, cholesterolu a pod.

Pri testoch na alergie a intolerancie nie je potrebné byť na lačno. Dôležité je aby ste pred odbermi neboli na diéte, v prípade ak by ste dodržiavali napr. bezlepkovú diétu, už vám v testoch nevyjde reálny výsledok.

O vplyve antihistaminík na testy sa poraďte s imunológom.

Podľa môjho názoru, nie je dôvod na obavy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/