Na základe akých testov je možné zistiť primárnu príčinu intolerancií u trojročnej dcérky?

Zodpovedané
2. jún 2020

Dobrý deň,

na základe doteraz urobených testov (antimilk, anti sója, anti gliadinu intolerancia na vajcia - pozitívne) som dospela k názoru že aj po dodržiavaní takejto diéty mojej trojročnej aj naďalej robia problém iné potraviny. Napr. teľacie, hovädzie, morčacie mäso a iné, ktoré neviem odpozorovať. Ako keby všetky bielkoviny. Je zjavné, že je tam zápal tenkého čreva.

Dcérke nechcem uškodiť tým, že jej vylúčim kopu potravín. Stále pretrvávajú tráviace a kožné problémy. Prítomné sú aj hlieny v stolici a stolica je minimálne dvakrát do dňa.

Celiakia negatívna, no aj tak nás dali na bezlepkovú stravu, na ktorej je už 3 mesiace. Problém robí napr. aj kokosový jogurt z Lídla. Dcérka má za sebou kompletné imuno testy - negatívne, gastro testy vyššie spomínané pozitívne. Parazity - negatívne.

Máme črevo vyliečiť diétami?

Aké testy máme ešte podstúpiť, aby odhalili primárnu príčinu intolerancii?

Myslíte, že antibiotiká Normix by boli vhodným riešením?

Dcéra má 3 roky a v letáku je napísané až od 12 rokov.

Dá sa takýto nešpecifikovaný zápal čreva vyliečiť len diétou, alebo sú aj iné možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

viacpočetné intolerancie sú presne ako píšete, dôkazom zápalu v čreve.
Absolvovala biopsiu, sonografiu? Aká je hodnota CRP? Ako na to reaguje ošetrujúci lekár?
Symptómy, ktoré má poukazujú na viacero ťažkostí. Môže sa jednať aj o dysbiózu, SIBO, a zníženú enzýmovú produktivitu.

Normix určite nedávajte ako samoliečbu. Vždy je nutné poradiť sa s lekárom.
Rada by som Vám povedala viac na online konzultácií. Ťažko mi je takto radiť na taký komplikovaný problém bez detailných informácií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/