O akú alergiu sa jedná v mojom prípade?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

pre bolesti v ľavej podrebrovej oblasti po jedle a neustálej hnačke som skončila na vyšetrení na gastre. Nález z biopsie bol Marsh I a zápal sliznice, celiakia z krvi nepotvrdená, eozinofily v sliznici boli tiež prítomné. Mne to osobne skôr pripadá ako alergia.

Po druhom pôrode neznesiem vajcia v akejkoľvek forme. Po ich zjedení do 30 minút dostanem bolesti v hornej časti brucha, ktoré sa aj nafúkne. Bolesti trvajú 2 hodinky, je mi v tedy zima, som veľmi unavená a bolesti sú veľmi nepríjemné. Je to ako úder do žalúdka.

Tiež mi začala robiť veľmi zle klobáska, slanina, syr. Krvné testy na mlieko a laktózu boli oba hraničné, dychový test negatívny.

Už som zúfalá, netuším či sa jedná o alergiu na vajcia alebo nejakú bielkovinu. V poslednej dobe mám každý mesiac mykózu a seboreu vo vlasoch. Som stále unavená.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vami opisovaných príznakov je pravdepodobné, že nemáte v poriadku črevný a ani kožný bióm.

Z toho dôvodu je problémové aj trávenie niektorých bielkovín. Odporúčam Vám vyšetrenie potravinových intolerancií.

Na regenerácií čreva a mikroflóry môžete začať pracovať úpravou stravy (zaraďte vývary), doplnením probiotík, enzýmov a vitamínov B.

Lokálne na mykózu a seboreu používajte kokosový olej. Pokiaľ nezlepšíte stav čriev, tak ani tieto príznaky nevymiznú. Zápal, ktorý uvádzate bez potvrdenia protilátok na lepok býva často diagnostikovaný. Nemusí sa jednať o celiakiu, ale o nefunkčné trávenie, ktorí následne posiela nestrávené časti molekúl do čreva. Vzniká mechanické poškodenie a tiež narušenie probiotík. Základom je zbavenie sa zápalu, ktorý má individuálny priebeh. Pre viac info ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/