Pityriasis rosea a celiakia u syna. Čo nemá konzumovať?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

môjmu synovi bola minulý rok zistená celiakia a histamín. Od narodenia má podozrenie na ABKM. Všetky alergény má zo stravy vynechané a aj napriek tomu sa už rok trápime s ekzémom.

Kožná určila diagnózu Pityriasis rosea.

Je možné, že vyliečenie od vysadenia lepku trvá aj rok?

Podľa testov už nie je alergický na iné potraviny.

Čo nemá ešte konzumovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav kože odráža stav čreva. Je možné, že práve po vyčistení od lepku reaguje viac na mliečne bielkoviny alebo laktózu. Bežne sa to celiatikom stáva. Ak nie ste na diéte bez MBK, určite odporúčam začať.

Bolo by dobré prekonzultovať aktuálnu stravu, aby pri celiakii bola správne nastavená výživa aj diéte. Budem rada ak ma budete kontaktovať a dohodneme si konzultáciu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/