Po konzumácii jedla sa mi vyhodia červené zdurené fľaky, ktoré svrbia. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po konzumácii jedla sa mi vyhodia červené zdurené fľaky, ktoré svrbia. Viď foto - reakcia na nohe po zjedení jablka.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

diagnostikovať problém podľa fotky neviem a taktiež je to otázka pre lekára. Odporúčam navštíviť alergoimunologickú ambulanciu. Aktuálne však prebieha peľová sezóna a v prípade inhalačných alergií dochádza ku skríženým reakciám najmä s koreňovou zeleninou a malvicovým ovocím. Po tepelnom upravení by ovocie a zalenina nemali spôsobovať alergickú reakciu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/