Po konzumácii mliečnych výrobkov mám bolesti hlavy. Prečo je to tak?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

mám viackrát robené vyšetrenia na alergiu BKM a aj intoleranciu laktózy (plus ďalšie ako HIT, celiakiu, gastroskopiu).

Všetko je v poriadku, no i napriek tomu mám po konzumácii mliečnych výrobkov a to aj bezlaktózových kŕče v bruchu a následné bolesti hlavy, preháňanie, niekedy dokonca závrate. Mám to dlhodobo odsledované, vždy to spolu súvisí.

Prečo je to tak?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte robené testy aj na intoleranciu mliečnej bielkoviny (nie alergiu)? Ešte by sa zišlo toto vyšetrenie (protilátky IgG, IgM, IgA).

Potom môže problém spôsobovať aj zápal a znížená funkcia niektorého z orgánov.

Ak však máte pocit, že mlieko Vám spôsobuje problémy tak ho stravy vyraďte. Odporúčam si však naštudovať, alebo poradiť sa ohľadom doplnenia bielkovín a vápnika.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/