Prečo má 6 ročná dcéra znížené výsledky na pankreatickú elastázu?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

moja skoro 6 ročná dcéra chodí na alergológiu a na gastro. Má alergiu na peľ, trávy a HIT. V rámci kontroly na gastre sú všetky odbery krvi v poriadku. Alergia na mlieko a žĺtok je negatívna.

Vyšetrenie stolice mala negatívne. Pankreatická elastáza bola 197,69 ug/g, norma je nad 200. Doktorka uviedla, že výsledky sú ok.

Prečo sa jej to znížilo?

Doteraz pri kontrolách mala 300 alebo 429 ug/g. Tak isto kalprotektín mala teraz 42 ug/g, je to norma. Doteraz mala len 1,4.

Prečo to má tak zvýšené?

Testy na celiaku sú negatívne, akurát DAO kvantita je 5,19.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam test na laktózovú intoleranciu a intoleranciu potravín (nie alergiu). Hľadajte ešte tam príčinu.

Intolerancia akejkoľvek mliečnej zložky súvisí so zníženou funkciou pankreasu. Ak sú výsledky mimo normy stav orgánov sa kontroluje na USG vyšetrení. Každopádne je potrebná šetriaca diéta na pankreas a ak stúpa kalprotektín aj bezvyšková.

Budem rada ak sa spojíme mailom a prejdeme si detaily stravovania.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/