Prečo máva dcérka s intoleranciou laktózy a histamínovou intoleranciou hnačky?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má intoleranciu laktózy a histamínovú intoleranciu. Mlieko pije iba ráno a to bez laktózy s cereáliami. A aj tak má problémy a často má hnačky.

Čo nám odporúčate?

K akému lekárovi treba ísť na vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam náštevu gastroenterológa a testy intoleranciu alebo alergiu mlieka a bielkovín.
Laktózová alebo histamínová intolerancia, poukazuje na deficit enzýmov v tenkom čreve. Preto môže reagovať aj na spracované potraviny a cukor, ktoré podporujú zápal.

Odporúčam protizápalovú diétu, skúste na raňajky niečo výživnejšie, dusenú zeleninu pridávajte zdravé oleje (tekvicový). Nepíšete koľko má dcérka rokov, neviem odporučiť viac.

Je možné, že reaguje aj na mliečnu bielkovinu, je to celkom bežné pri LIT a HIT. Toto treba otestovať u lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/