Ročný syn má histamínovú intoleranciu. Musíme navštíviť aj gastroenterológa?

Zodpovedané
17. apr 2021

Dobrý deň,

môj ročný syn mal z krvi diagnostikovanú HIT (funkcia okolo 3 a kvantita tak isto 3) v 6. mesiacoch. Okrem toho nemal iné alergie. Ja mám podobné hodnoty HIT, takže asi to má po mne.

Problémy prešli až keď sme vylúčili mlieko zo stravy.

Je podľa vás potrebná návšteva gastroenterológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako som viac krát písala histamínová intolerancia je vedľajší prejav- syndróm. Odporúčam u vás aj u dieťaťa zistiť alergiu na mlieko kravské a bielkoviny, intoleranciu na laktózu a intoleranciu mlieko kravské a bielkoviny.

Po zistení príčiny sa stav upraví. Najmä je dôležité dodržiavať zásady správnej stravy pri príkmoch s dôrazom na kvalitu/lokálnosť a sezónnosť potravín.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/