S_Diaminooxidáza 3,5 klU/l. Je možné, že ide o histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

z krvi mi vyšlo S_Diaminooxidáza 3,5 klU/l.

Je možné, že ide o histamínovú intoleranciu?

Testy som si dávala robiť na vlastnú žiadosť súkromné. Neviem úplne ako ich interpretovať. Z príznakov mám taký najciteľnejší stŕpnutý jazyk.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ako tu už bolo veľakrát spomenuté, HIT je často prejavo alebo syndrómom inej príčiny.
Z mojej praxe viem, že stŕpnutý jazyk v kombinácií s HIT sa často objavuje pri intolerancii mlieka.

Určite by som Vám odporučila podstúpiť testy na intoleranciu laktózy a mlieka. Ak máte viac výsledkov, môžeme ich odkonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/