Silná alergia a kortikoidy. Akú stravu odporúčate?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

mám 3,5-ročného chlapca, ktorý dostal v utorok 30.4.2024 v noci silnú alergickú reakciu. Vysypal sa od hlavy do polovice tela. Na pohotovosti dostal tabletu Prednison 20 mg. Každým dňom sa to zhošovalo, celý bordovel, trochu mu opúchali oči. Pobehovali sme po doktoroch a pohotovosti. Dokopy dostal ešte 100 mg hydrokortizol do zadku, 20 mg tabletu, 100 mg hydrokortizol, 100 mg čípok Prednison a 20 mg tabletu.

4.5.2024 už trochu lepšie, funguje bez kortikoidov na Dithiadene a Aeriuse, no za každým jedlom (striedame len ryžu, banán, mrkvu) mu červenie celá tvár a uši plus nejaké pár fľaky po tele.

Aký vplyv môžu mať tie kortikoidy?

Vyrástli potom ešte deti, nemali iné zdravotné problémy?

Akú stravu by ste odporúčali v najbližších dňoch a ako dlho držať diétu ešte?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako odporúča imunologiko-alergologická odbornosť, kortikoidy sú súčasťou akútnej liečby. Inými slovami v takýchto prípadoch sú opodstatnené. Zabezpečia odpuchnutie slizníc a zmiernenie zápalu.

Dôležité je čo sa deje po liečbe kortikoidmi. Či sa zistí príčina, nastaví sa správne liečba, strava, opatrenia voči životnému prostrediu a podobne.

Ak budete po vyšetreniach vedieť aké alergie sú prítomné rada Vám nastavím správnu stravu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/