Spôsobuje moje problémy tráviaci trakt?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

mám 55 rokov a problém so zahlienením. Hlieny musím chŕkať, odhmkávať, alebo som zachrípnutá. Mám alergiu od mladosti - nezistenú, ale teraz už ju tak nemám, že by som kýchala a smrkala. Na pľúcnom vyšetrení bolo všetko ok, teda len alergia bola zistená z krvi. V žlčníku mám kameň 14 mm, nerobí mi problémy. Iba 1x minulý rok som mala silnú bolesť v strede hrude. Pomohla mi púpava.

Spôsobuje moje problémy tráviaci trakt?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne povedané, to veru neviem.

Ak máte ťažkosti v horných dýchacích cestách a máte pocit, že za vznikom hlienov je strava, odporučila by som návštevu gastroenterológa.

Pri zahlienení býva často problém s mliekom a podobne aj pri ochorení žlčníka sa s intoleranciou mlieka stretávam pomeren často. Je to však iba môj odhad.

Držím palce pri hľadaní príčíny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/