Sú moje problémy dôsledkom malabsorpcie fruktózy?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň

moje problémy: Sibo, fruktózová malabsorpcia, fibromyalgia, bolesti brucha a žalúdka - hlavne v noci, refux, sinusitída, gastritída, pankreatitída, histaminová intolerancia, začínajúca steatóza, polyneuropatia, divertikuly.

Mám za sebou vyšetrenie brucha CT, kolonoskopia, usg brucha.

Ako posledná bola zistená fruktózová malabsorpcia.

Akú diétu odporúčate?

Mala by byť bez sacharidov?

Nevyplývajú všetky problémy z malabsorpcie fruktózy?

Neprišlo sa na to neskoro?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to celkom nepríjemná zbierka ochorení GIT, kedy naozaj treba poriadne a poctivo nastaviť stravovanie, aby sa aspoň niečo vstrebávalo a takýto človek bol živený.

Navrhla by som konzultáciu a poriadne sa na to pozrieť.

Na otázku, či nevyplývaju všetky diagnózy z fruktózovej intolerancie by mal nájsť odpoveď gastroenterológ.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/