Súvisí predĺženie čreva s intoleranciou?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na gastro a zároveň aj kolonoskopiu v celkovej anestéze. Po prebudení bolo z mojej strany všetko v poriadku. Ako keby mi ani nič nerobili. Doktor mi povedal, že výsledok je úplne dobrý, žiadnu rakovinu nenašiel. Máme ju v rodine, preto som preventívne podstúpila vyšetrenie. Nenašiel ani žiadne polypy na žalúdku, ani problém s hrubým črevom. Vzal vzorky a do dvoch týždňoch budem vedieť. Tak celá šťastná idem domov, že mi vlastne nič nie je. A doma čítam nález, že mám predĺžené črevo a tiež sfarbené črevo. To mi ale vôbec nepovedal. Ani ako sa to lieči. Pred mesiacom mi zistili helicobaktera a intoleranciu laktózy. Do správy mi napísal, že všetko negatívne, aj gastro hore, hadička, aj kolonoskopia.

Je predĺženie čreva vážna diagnóza a súvisí s intoleranciou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na túto otázku Vám zodpovie najlepšie lekár, ktorý vyšetrenie viedol.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/