Svrbenie a sčervenanie tela

Zodpovedané
18. feb 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od stredy mám začervenené telo a cítim svrbenie. Bola som u doktorky a dostala som tabletky.

V nedeľu som doužívala antibiotiká a v utorok večer ma telo začalo svrbieť. V stredu som som bola už červená.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

svrbenie a sčervenanie tela sa prejavuje ako alergická reakcia na nejaký alergén, antigén a iné. Môže ísť o rôzne spektrum príčin.

Alergickú reakciu ste mohli mať aj na zložku lieku, problémom môže byť aj ATB liečba, kedy sú zničené aj probiotické baktérie. Pri a po ATB liečbe treba vždy dopĺňať probiotiká po dobu 3 mesiacov.

Na určitý čas vám odporúčam šetrnú diétu a domácu stravu aby nedošlo k zvýšeniu prejavov. Svoj stav naďalej konzultujte s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/