Syn má laktózovú intoleranciu a trpí zápchou. Má užívať vlákninu a zmeniť niečo v strave?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

syn má 4 roky máme a zistenú laktózovú intoleranciu. Často trpí zápchami a tvrdou stolicou.

Čo by som mohla kúpiť v lekárni?

Mám kúpiť vlákninu Fructolax, alebo mu pomôže aj probiotikum?

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte diagnózu a stanovenú diétu a problémy pretrvávajú aj po dlhodobej diéte, vyhľadajte lekára a žiadajte o ďalšie testy. Gastro aj imuno-alergo. Intolerancie na potraviny, na mliečnu bielkovinu, alergie na potraviny, zápalové alebo funkčné ochorenie tráviaceho traktu.

Samozrejme podstatná je aj strava a obsah vlákniny v nej. Vláknina ako doplnok stravy nerieši problém len symptóm spôsobený problémom. Ak by sa neukázala žiadna nová diagnóza, kontaktujte ma a dohodneme si konzultáciu ako zlepšiť diétu, výživu a tiež aké doplnky užívať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/