Vysvetlíte mi prosím výsledky testov?

Zodpovedané
8. apr 2020

Dobrý deň,

lekár na ORL mi dával robiť v súkromnom laboratóriu alergologické testy na trávy, peľ, prach, perie. Všetko negatívne. Dlhodobo ma bolí hrdlo a výtery sú negatívne.

Bola som v súkromnom laboratóriu a lekár mi navrhol, že si môžem dať spraviť aj iné testy. Som celiatička už štyri roky a tak som si dala spraviť histamínovú intoleranciu a laktózu. Toto mi nerobili na gastroenteorológii, vraj nebolo netreba.

Občas mávam akoby brnenie, tŕpnutie okolo pier, v tvári. Z výsledkov rozumiem iba to, že mám pozitívnu laktózu.

Znamená to, že nesmiem vôbec nič z mlieka/laktózy?

Vysvetlíte mi prosím celé výsledky?

Čo môžem a čo nemôžem?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch máte pozitívnu intoleranciu na laktózu. V praxi to znamená vyradenie laktózy zo stravy teda bezlaktózovú diétu. Avšak ja odporúčam pri takomto výsledku vyradenie aj mliečnej bielkoviny pre lepšiu stabilizácou stavu.

Na stravu myslite aj v širších súvislostiach a dávajte si pozor na zloženie a obsah chemických aditív, aby nebol zbytočne zaťažovaný imunitný systém.

Viac o zložení sa dočítate v mojom blogu https://imwell.sk/blog

Zníženú máte aj hodnotu diaminoxidázy, čo môže súvisieť s intoleranciou laktózy. Po diéty bez mlieka by sa mala upraviť aj táto hodnota.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/