Vysvetlíte mi výsledky krvi?

Zodpovedané
9. máj 2019

Dobrý deň,

v prílohe posielam výsledky krvných testov môjho štvorročného syna.

IBKM, HIT a intoleranciu sóje mu zistili pred pol rokom, takže na bezmliečnej a bezsójovej strave je už pol roka. Nízkohistamínovú diétu dodržiava dlhodobo.

Teraz mu robila imunologička opätovné odbery, lebo pred pol rokom mu vyšla jemne pozitívna aj celiakia. Tri mesiace bol aj na bezlepkovej strave a po 3 mesiacoch sme lepok opäť zaviedli.

Teraz mi sestrička od pani doktorky iba poslala výsledky bez slovka popisu problému a odvtedy sa s nimi neviem nijako spojiť a výsledky si s pani doktorkou prejsť. Pre lepšiu orientáciu posielam aj predchádzajúce výsledky. Odbery boli robené pred rokom, avšak výsledky sme dostali až v októbri minulého roka, takže aj bezmliečnu diétu začal dodržiavať až v októbri 2018.

S čím má syn ešte podľa Vás problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch máte intolerancia mliečna bielkovina a dvoch typoch protilátkach, teda začínajúca IgA a postupujúca IgG.
intolerancia sóje
intolerancia gliadínu teda lepok
3x sledovaná diaminooxidáza (HIT) vždy nízka až stredná pravdepodobnosť
tiež z výsledkov interpretujem imunodifcienciu na základe výsledku CD19

Stav vášho synčeka treba konzultovať s odborníkmi - pediater, alergológ, gastroenterológ, imunológ, špecialista na výživu.

Ak sa Vám s lekárom nedarí spojiť, hľadajte druhého.

Rada s Vami odkonzultujem prípadne otázky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/