Znamená riedka stolica u 15-mesačného dieťaťa intoleranciu alebo alergiu?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

môj 15-mesačný syn má približne od 8. mesiaca riedku a občas tuhú stolicu. Dojčím ho. Farba stolice je oranžová, zelenožltá, prípadne vo farbe jedla.

Nikdy nemal hnedú stolicu. Občas zvykne mať v stolici aj nespracované - napríklad mrkvu. Už 2x bral Tasectan duo na odporúčanie pediatričky. Keď mal riedku zelenú stolicu, tak mu robili raz výter a všetko bolo v poriadku.

Je to v poriadku?

Môže mať môj syn alergiu alebo intoleranciu?

Na aké vyšetrenia ho mám objednať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

napíšem Vám čo môžete urobiť.
Pokračujte v dojčení, aspoň kým sa problém neodhalí.

Pediatra požiadajte o testy na celiakiu, alergiu na mlieko, na zápalové črevné markery, koprologické vyšetrenie skárka všetko čo môže pediater v tejto veci riešiť. Je toho dosť ja som so synom toto isté riešila.

Následne bol odoslaný na gastro a potvrdila sa laktózová intolerancia. Je to ja genetická záležitosť ale môže vzniknúť aj dočasne po infekte. Tiež bol dojčený do 26 mesiacov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/