Znamenajú vyrážky na tvári u 15-mesačného dieťatka alergiu?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

moja dcéra má od leta vyhádzané líčka, nožičky pod kolenami až po členky, ručičky trošku na ramenách a málinko na predlaktiach. Doktorka nám najskôr povedala, že to má z tepla, ale vyhádzaná je stále. Včera sme boli na poradni, lekárka nám dala Imunoglukan.

Môže to byť alergia na nejakú potravinu, keď nie je vyhádzaná na celom telíčku?

Najhoršie je to na líčkach, ale neškriabe si ich. Čokoládu, jahody a ani iné alergény jej nedávam, vyhýbame sa im, problémy s bruškom tiež nemá. Máme doma aj psíka.

Môže byť alergická na neho?

Bolo by najlepšie dať spraviť testy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite by bolo vhodné navštíviť špecialistu, napr. imunolergológa.

Imunoglukán podporuje imunitnú odpoveď a neviem či je úplne vhodný, keď nevieme príčinu stavu.

Radšej by bolo dobré poznať dôvod, že z čoho stav pokožky pramení.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/