5 dňovému synčekovi modrá okolo očí a okolo úst. O aký problém ide?

Zodpovedané
11. feb 2021

Dobrý deň,

mám 5 dňového synčeka,a začalo mu hlavne po kojení, alebo dokŕmení z fľaše modrať okolo úst a očí. V nemocnici mu všetko vyšetrili, že vraj všetko je v poriadku. Modrosť niekedy ustúpi a niekedy nie.

Máte skúsenosť s takýmto príznakom?

Ďakujem

Dobrý deň,

premodrávanie okolo úst pri kŕmení nemusí, ale aj môže súvisieť so srdcovou chybou.

Ak by sa to zvýraznilo a pridalo by sa aj celkové predmodranie, resp. premodranie pri námahe, doporučujem Vám vyšetrenie u detského kardiológa.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/