Aká je prognóza môjho bábätka v brušku, ktoré má poškodenie srdca?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni a na sone v 20. týždni zistili poškodenie srdiečka nuchálny edém, masívna regurgitácia triskupidalnej chlopne, dilatácia pravých oddielov srdca, ľahký perikariálny vypotok, intrakardiálne fokusy, rhabdomyom zhrubnutý papilárny sval.

Zajtra idem na amniocentézu, aby sa vylúčili genetické poruchy (zameranie na tuberóznu sklerózu).

Po amniocentéze by som mala byť odoslaná do detského kardiologického centra.

Viete mi dať nejakú prognózu?

Prežije dieťa po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o závažnú vrodenú chybu pozostávajúcu z mnohopočetného postihnutia na viacerých úrovniach srdca.

Konzultácia nálezu v Detskom kardiocentre je nevyhnutná.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/