Aká je prognóza pre dieťa, ktoré má trikuspidálnu regurgitáciu 3. stupňa?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V 20. týždni bola u môjho dieťaťa zistená VVCH tzv.trikuspidálna regurgitácia 3.st.

Aká je prognóza tohto ochorenia?

Existujú operatívne a medikamentózne možnosti?

Je možnosť zlepšenia počas vnútromaternicového vývoja?

Aká je kvalita života detí narodených s touto diagnózou?

Môžem ja ako matka ovplyvniť vývoj srdiečka, aby sa diagnóza zmiernila, alebo úplne vytratila?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o nedovieravosť chlopne medzi pravou predsieňou a komorou. Prognóza závisí od stupňa nedovieravosti chlopne a od neho sa odvíja aj nutnosť liečby, alebo operácie.

Vzniknutá chyba srdca sa do pôrodu nedá nijako ovplyvniť.

Doporučujem Vám konzultáciu v Detskom kardiocentre s presným nálezom.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/