Aké sú prognózy pre dieťa s hypoplastickým syndrómom ľavého srdca?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom diagnózy hypoplastického syndrómu ľavého srdca (HLHS) .

Dá sa táto diagnóza v 30. týždni spochybniť?

Je možné, že sa dieťa s touto diagnózou narodí zdravé?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri hypoplastickom ľavokomorovom syndróme sa jedná o závažnú komplexnú vrodenú chybu srdca v zmysle jednokomorového srdca.

Doporučujem Vám objednať sa na kontrolné prenatálne vyšetrenie v Detskom kardiocentre a tu Vám vieme aj vysvetliť viac podrobností k danej chybe.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/