Deti s Downovým syndrómom

tanicka9412
28. jún 2018

Dobrý deň mamičky. Ospravedlňujem sa,keď to tu nepatrí,alebo tu už taká diskusia je,ale neviem sa k niicomu dopátrať. A preto. Chcela by sa opýtať mamičiek,ktore vychovávajú detičky s downovym syndrómom či o tom vedeli že sa im také detičky narodia a aké všetky vyšetrenia absolvovali na toto zistenie. Na koľko percent vám to lekár potvrdil? Ďakujem za všetky odpovede a ospravedlňujem sa za (možno) trúfali otázku.

bjnr
28. jún 2018

moja mama keď bola so mnou tehotná, zo sona lekár usúdil pri prehliadke, že budem downik, už boli rodičia s tým zmierení, ale našťastie sa to nepotvrdilo 🙂

alexis617
28. jún 2018

@tanicka9412 kamarátka mala zle sono hrubku šije bábätka poslal ju doktor na odber plodovej vody aj s nej sa ukazali zle vysletky mala mať daunika chlapčeka rozhodla si ho nechať a na obrovske prekvapenie sa narodilo dievčatko a chvalabohu v poriadku došlo k omylu zamenenie výsledkou

fajnzienka
28. jún 2018

Skús nahliadnuť aj do skupiny Triple testy, lebo veľa z nás malo potvrdené zvýšené riziko na downov syndrom a nakoniec sa inymi testami alebo usg down.nepotvrdil. Naopak mnohé mali dobre výsledky a narodilo sa im dieťa s touto vrodenou vývojovou vadou. No stále je to tvoje dieťa, budeš ho milovať nech už sa narodí akekoľvek.

elizita
28. jún 2018

@fajnzienka ta tema je uz veelmi neprehladna, moc sa tam clovek uz nedozvie

79viktoria79
28. jún 2018

mne vysli tiez zle testy,dr ma posirla na odber plodovej vody,co som odmietla,dr.bol este urazeny...aj na genetike som bola,ja som sa s tym zmerila ze bude dawnik,ked sa maly narodil som cakala kedy mi to dr.povie a nakoniec sa narodil zdravy,tie testy su stredujuce,niesu presne,manzelov kolega co ma manzelku vsetko v poriadku ,cele tehotenstvo a narodilo sa im dievcatko s DS,

maminka12345
29. jún 2018

@tanicka9412 moja mamina ma chlapceka s ds na vysetreniach bolo vsetko v poriadku nic nenaznacovalo tomu ze bude mat ds az ked sa narodil jej to povedali.bol to sok pre nu ale dnes uz ma 17 rokov.niekedy je to tazsie s nim nakolko ma este pridruzenych viac chorob.mne pri 3 dietati vychadzal na testoch ds a rozhodla som sa neriesit plodovku ani nic ine aj ked som myslela na to ako to dopadne,narodila sa mi zdrava dcerka.

erikavesela
29. jún 2018

Tie testy, okrem amniocentezy su zvacsa statistiky...tie percenta mozu aj nemusia sediet, ked chce clovek.istotu treba si dat urobit amnio...mne downa po amnio potvrdili, predtym to boli len cisla a samozrejme.merania na ultrazvuku...

chinwag
29. jún 2018

Ja som mala vsetky vysledky v poriadku, takze nebol dovod na odber plodovej vody. A napriek tomu sa mi v 26.rokoch narodil syn s Downovym syndromom.

lenja123
29. jún 2018

@tanicka9412 výsledky testov na Downov syndróm bývaju veľmi často skreslené. Ide o to, že hodnoty závisia od týždňa v ktorom si, stačí, že ti dr nepresne vypočítal termín, máš nepravidelnú menštruáciu, posunutú ovuláciu.... a hneď ti ukáže zvýšené riziko.

evalin88
29. jún 2018

nam vysla pravdepodobnost 1:30... trisomitest z krvi sme mali negativny.. za ten sa plati 300 eur ale vezmu len krv matke na amnio som sa bala ist aj ked ma posielali. boli sme na pohovore s genetickou a u odbornika na morfo usg 2x... a maly sa nakoniec narodil zdravy

misinka0611
29. jún 2018

@alexis617 Fúha 😨

tanicka9412
autor
29. jún 2018

Ďakujem žienky,všetky ktore ste sa zapojili 😊😊

elizita
30. jún 2018

@chinwag aj sa vie prexo? Co sa udialo? Alebo mate v rodine?

chinwag
30. jún 2018

@elizita.....nemame v rodine žiadne postihnutie. Podľa genetikov to bola náhoda, keďže s manželom mame dokonca podľa genetických profilov dokonca minimálne percento na genetické poruchy.

sovicka1987
17. aug 2019

@chinwag mozem sa opytat ci vam to povedali hned po narodeni? Moja dcerka ma 5 . mesiacov pekne prosperuje, ale v porodnici ju brali na ultrazvuk mozgu lebo sa im ,,nepacili” oci. Tam bolo vsetko oki ale na prepustacej sprave bolo odporucanue na gebeticke testy, moja lekarka vravela ze to ruesit nebude ze uvidime ako bude prospievat 🙂 a tatial je to oki. No len mna niekedy chyti strach a hladam na nej nejake priznaky.

ktochytavzite
17. aug 2019

@sovicka1987 ale ved to uz musia vediet ci dawn alebo nie ked sa dieta narodi,toho je predsa viacej a nie,ze sikme oci😦

chinwag
17. aug 2019

@sovicka1987.... Nepovedali nám to hneď. Len ze majú podozrenie. Museli sme čakať na genetické testy asi 3 týždne.