AV blokáda III. stupňa. Aké to prináša obmedzenia?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

dnes som 23+0 týždni tehotenstva. V 22. týždni nám v Bratislave diagnostikovali AV blokádu III. stupňa. Frekvencia komôr 71/min, frekvencia predsieni 142/min. Kompletná AV blokáda. Je to spôsobené Sjögrenovým syndrómom, ktorý mám ja. Prítomná pozitivita anti SSA, ANA.

Nevieme si dať rady. Jedinú informáciu, ktorú máme je, že pri poklese pulzu plodu pod 60/min. je nutná podpora akcie srdca plodu Salbutamolom a že ak to dieťa zvládne, tak je potrebný kardiostimulátor po narodení.

Potrebovali by sme zistiť čo najviac. Nechceme, aby naše dieťa trpelo.

Aké sú vyhliadky na život?

Aké to prináša obmedzenia?

12.5. 2020 ideme znovu na kontrolu, tak sa spýtam aj tam.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom vrodeného AV bloku III. stupňa ste boli informovaná správne.

Je pravdepodobné, že Vášmu dieťatku po narodení bude treba implantovať kardiostimulátor, ktorý bude treba opakovane vymeniť ako dieťa bude rásť.

Doporučujem Vám ešte pred pôrodom kontaktovať Oddelenie arytmií Detského kardiocentra.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/