Dcéra má vrodenú bikuspidálnu aortálnu chlopňu. Môže ísť na veterinárnu školu, kde bude pracovať s chorými zvieratkami?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

moja dcéra má vrodenú bikuspidálnu aortálnu chlopňu a boli sme poučené o prevencii infekčnej endokarditídy. Budúci rok nastupuje na strednú školu.

Je pre ňu v poriadku ísť na strednú veterinárnu strednú školu?

Existuje tam pre ňu riziko, keď bude pracovať s chorými zvieratkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ jej chlopňa funguje v poriadku, t.j. bez zúženia, alebo nedovieravosti, tak riziko je malé. Môže pracovať so zvieratami.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/