Diagnóza Truncus arteriosus communis (TAC)

Zodpovedané
1. mar 2019

Dobrý deň,

dvojročný chlapec má diagnózu Truncus arteriosus communis (TAC, pravostranný AO). Nemá problémy ani pri zvýšenej aktivite.

Bude môcť po úspešnej operácii vykonávať bežné chlapčenské športy?

Bude môcť fungovať ako ostatné deti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spoločný arteriálny trunkus sa operuje v prvých týždňoch života. Miera fyzickej aktivity po operácii závisí od výsledku operácie a prípadných zbytkových nálezov na srdci.

Vo všeobecnosti rekreačné aktivity pacienti zväčša zvládajú dobre.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/