Dvojmesačný syn má arytmiu srdca. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý veče,

moje dvojmesačné bábo mi pri kúpaní omdlelo. Išli sme s ním hneď na pohotovosť. Odtiaľ nas preložili na detské oddelenie JIS, kde mu po šiestich dňoch pozorovania srdiečka zistili, že ma zrýchlenú arytmiu srdca.

Mám vyhľadať odborníka, ktorý synčeka vyšetrí?

Viete mi povedať viac o arytmii?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených príznakoch Vám doporučujem vyšetrenie na artymologickom oddelení Detského kardiocentra.

O povahe poruchy rytmu srdca u Vášho dieťaťa a prípadnej liečbe sa bude dať viac povedať na základe vyšetrenia EKG , prípadne po Holterovom monitoringu frekvencie srdca.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/